MATSALSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets början och 2000-tal.
123609. MATSALSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets början och 2000-tal.
Bestående av 1 par månbord, ihopsatt diameter ca 118 cm. Höjd ca 76,5 cm. 4 st iläggsskivor á ca 55 cm.
2 par ribbor i olika längder, för 2 skivor eller 4 skivor.
Skivor samt ribbor nytillverkade. Renoverat. Ommålat.