BORDSARMATUR + TAKARMATUR + VAS Rörstrand.

122798. BORDSARMATUR + TAKARMATUR + VAS Rörstrand.

Bordsarmatur, lampfot majolika, senare elektrifierad, höjd exkl skärm 24 cm. Takarmatur, glaskupa med dekor, 1930-tal, höjd 15 cm. Vas Rörstrand, blom- och gulddekor.

Bruksslitage. Vas med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 265