122762. TRÄFÖREMÅL 4 st + LJUSSTAKAR + KANDELABER.
Syskrin med innehåll av sybehör. Snidad trearmad kandelaber i trä 1930-tal. "Kamferskrin" i trä med karvad dekor. Skål i trä diam 27 cm. Ett par ljusstakar i tenn och trä SIA, höjd 19 cm och en trearmad kandelaber i nysilver, höjd 26 cm.
Bruksslitage. En lådmed på syskrinet defekt. Träskål med smärre spricka. Ljusstakar SIA ua.