Blåvitt gods, 4 udda tekoppar med fat, tekanna och skål, Gustavsberg, Rörstrand Lucia, samt otydlig märkning. Vit tekanna med ljusblå dekor, märkt AB, höjd 17 cm. Vit kaffekanna med blom- och gulddekor 25 cm. 2 kannor Jugend, varav en med blå blom- och gulddekor.
Slitage, nagg sprickor och lagningar. Kaffekanna hel men med slitage på dekor. Tekanna med ljusblå dekor, felfri.