LJUSKRONA, för fyra stycken ljus samt ett sparljus, sengustaviansk, 17/1800-tal.

122405. LJUSKRONA, för fyra stycken ljus samt ett sparljus, sengustaviansk, 17/1800-tal.

Behängd med olikslipade prismor. Skål i blått glas. Dekor av lejonmaskaroner. Höjd ca 80 cm.

Bruksslitage, prismor med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 721