KOLONNSKÅP, sengustavianskt/empire, omkring 1800.

122403. KOLONNSKÅP, sengustavianskt/empire, omkring 1800.

Marmorerat i grönt, tre av sidorna med centrerade lejonmaskaroner. Hyllinredning. Längd 56, bredd 55, höjd 148 cm.

Slitage, färgbortfalla, sprickor, smärre retuscher. skador.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 3 404