122403. KOLONNSKÅP, sengustavianskt/empire, omkring 1800.
Marmorerat i grönt, tre av sidorna med centrerade lejonmaskaroner. Hyllinredning. Längd 56, bredd 55, höjd 148 cm.
Slitage, färgbortfalla, sprickor, smärre retuscher. skador.
Nyckel/nycklar finns.