FIGURIN, porslin, Schaubach-Kunst.

122250. FIGURIN, porslin, Schaubach-Kunst.

Kvinna med Borzoi. Oval platta. Förgyllda detaljer. Undersidigt märkt Schau 1237 Schaubach-Kunst.
Höjd ca 25 cm.

Finger saknas. Glasyr med krackelyrer. Smärre repor och missfärgningar. Förgyllning med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 25 cm.

Antal besök: 1 924