SVÄRD, för ordenssällskap, 1800-tal.

121788. SVÄRD, för ordenssällskap, 1800-tal.

Klinga med etsad dekor, korformat mässingsfäste, kopp i form av hjälm med plym. Längd 84 cm.

Slitage, spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, spricka.

Antal besök: 1 393