KNIV, Samearbete, sign J. Marttiini, Finland 1900-tal.

121277. KNIV, Samearbete, sign J. Marttiini, Finland 1900-tal.

Masurbjörk och stål. Balja av läder. Knivblad märkt J Marttiini Rovaniemi, Lapinleuku. Bladets längd ca 44,5 cm.

Bruksslitage, balja med fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 410