121183. PANNLAMPA, Kirurgiska Instruments Fabriks AB, Stockholm, 1900-talets första del.
Svart plastliknade material möjligen bakelit. Justerbar pannring. Märkt K.I.F.A Stockholm.
Skador (bortfall) på skärm och kontakter. Repor. Tejpade sladdar. Ej funktionstestad el.