SATSBORD, 3 delar, Skaraborgs Möbelindustri Tibro, 1900-talets andra hälft.

121071. SATSBORD, 3 delar, Skaraborgs Möbelindustri Tibro, 1900-talets andra hälft.

Teak. Rektangulärt bord med hänklar och två lådor i sargen. Två mindre kvadratiska bord. Lådor med fackindelning klädda med grönt tyg. Brickmärkt Skaraborgs Möbelindustri Tibro Sweden. Etikettmärkt Nyborgs Malmö.

Det större bordet mått -
Längd 84, bredd 40, höjd 55 cm.

Repor. Avslag. Topp med fläckar. Delvis solblekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Det större bordet mått -

Antal besök: 1 636