BORDSARMATUR, keramik, Yngve Blixt, Höganäs, 1970.

120970. BORDSARMATUR, keramik, Yngve Blixt, Höganäs, 1970.

Glaserat gods. Ljust dekorband med geometrisk dekor i blått och brunt. Bukig form. Elektrifierad. En ljuspunkt. Undersidigt signerad.
Höjd 29 cm.

Fotring med lagning. Ej funktionstestad el.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 29 cm.

Antal besök: 2 349