PLUNTOR 3 st i schatull, 1800-tal.

12091. PLUNTOR 3 st i schatull, 1800-tal.

En plunta med text "Brödrafolkens väl" samt Oscar IIs monogram.
De två resterande med blomster/växtdekor.
Höjd ca 19 cm.
Schatull, nyckel finns, längd 23, bredd 12,5, höjd 22 cm.

Mindre slitage. Torrsprickor på schatull.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 19 cm.

Antal besök: 1 525