WILHELM SWIDDE. EFTER. (1660-1697) Holland. 1700-tal. "Tüüna" och "Stiärnorp". Gravyr samt senare handkolorerad. Daterad i plåten 1697.

120621. WILHELM SWIDDE. EFTER. (1660-1697) Holland. 1700-tal. "Tüüna" och "Stiärnorp". Gravyr samt senare handkolorerad. Daterad i plåten 1697.

Ur "Suecia antiqua et hodierna".
Bildstorlek ca 26 x 38 cm.
Proveniens: Handelsbanken Linköping.

Fläckar, veck.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bildstorlek ca 26 x 38 cm.

Fläckar, veck.

Antal besök: 1 615