SKÅL med hänklar, metall, cloissoné, Kina.

120424. SKÅL med hänklar, metall, cloissoné, Kina.

Cloissonédekor i form av blommor.
Diameter ca 13 cm, höjd inkl. sockel ca 15 cm.

Slitage, repor, tillverkningsdefekter. Träsockel ingår.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 853