STEN SAMUELSON. 1926-2002, olja på duk, signerad, daterad -44.

120384. STEN SAMUELSON. 1926-2002, olja på duk, signerad, daterad -44.

Sten Samuelson 1926-2002, Ängelholm, Samuelson var en företrädare för svensk modernistisk efterkrigsarkitektur och en av Sveriges mest anlitade arkitekt.

76 x 63 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

76 x 63 cm.

Antal besök: 1 510