PARTI GLAS, 4 delar, bland annat vas Vicke Lindstrand, Kosta.

12015. PARTI GLAS, 4 delar, bland annat vas Vicke Lindstrand, Kosta.

Vas med dekor av sjögräs samt fisk, Vicke Lindstrand, Kosta, signerad Kosta LG 349 Lindstrand, höjd 21.
Flaska, brun glasmassa, Svenska Armen, höjd ca 19.
Karaff, omärkt, dekor av druvklase, höjd 25,5.
Karaff, grå glasmassa, Kastrup Holmegaard, höjd23 cm.

Bruksslitage.
Vas Lindstrand, enstaka mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 706