PARTI KERAMIK, 5 delar, Rörstrand och Gustavsberg, bland annat Carl Harry Stålhane, Gunnar Nylund, 1900-talets andra hälft.

120046. PARTI KERAMIK, 5 delar, Rörstrand och Gustavsberg, bland annat Carl Harry Stålhane, Gunnar Nylund, 1900-talets andra hälft.

Vas, "Rubus", Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd 16 cm.
Vas med hänkel, Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd 22 cm.
Vas, Carl Harry Stålhane, Rörstrand, höjd 16 cm.
Tillbringare, "Silur", Stig Lindberg, Gustavsberg, höjd 14 cm.
Vas, "Argenta" Wilhelm Kåge, Gustavsberg, höjd 15,5 cm.

Bruksslitage, repor, smuts.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, repor, smuts.

Antal besök: 1 231