VAS, stengods, Berndt Friberg, Gustavsbergs Studio, 1900-talets andra hälft.

120002. VAS, stengods, Berndt Friberg, Gustavsbergs Studio, 1900-talets andra hälft.

Oxblodsfärgad glasyr.
Höjd ca 12,5 cm.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Oxblodsfärgad glasyr.
Höjd ca 12,5 cm.

Smärre slitage.

Antal besök: 1 185