FIGURIN, keramik, "Venus Kalipygos", Kai Nielsen, samt VAS, Knabstrup Keramik, Danmark, 1900-tal.

119979. FIGURIN, keramik, "Venus Kalipygos", Kai Nielsen, samt VAS, Knabstrup Keramik, Danmark, 1900-tal.

Signerad i sockel. Märkt på undersidan Ipsens Enke samt numrerad 888. Höjd ca 22 cm.
Vas, Knapstrup, höjd 13 cm.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, Knapstrup, höjd 13 cm.

Smärre slitage.

Antal besök: 2 766