MATGRUPP, 5 delar, Gustaviansk-stil, GR Möbler i Tibro, 1900-talets fjärde kvartal.

119930. MATGRUPP, 5 delar, Gustaviansk-stil, GR Möbler i Tibro, 1900-talets fjärde kvartal.

Vitlack. 4 stolar. Runt bord med räfflad sarg och kannelerade ben. Diameter 105, höjd 75 cm. Två extraskivor medföljer, 2 x 33 cm.

Bruksslitage, en stol med smärre sprickbildning på ryggtavlan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 978