KANDELABER, porslin, rokokostil, Schierholz, Tyskland.

119902. KANDELABER, porslin, rokokostil, Schierholz, Tyskland.

Vit glaserat gods. Dekor i relief. Förgyllda detaljer. Tre svängda ljusarmar. Polykrom blomsterrepousse. Avtagbar ljusdel.
Höjd 38 cm.

Skev ovandel. Repousse med skador. Behov av rengöring.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 38 cm.

Antal besök: 799