119902. KANDELABER, porslin, rokokostil, Schierholz, Tyskland.
Vit glaserat gods. Dekor i relief. Förgyllda detaljer. Tre svängda ljusarmar. Polykrom blomsterrepousse. Avtagbar ljusdel.
Höjd 38 cm.
Skev ovandel. Repousse med skador. Behov av rengöring.