BRICKBORD, Gustaviansk-stil, 1800/1900-tal.

119784. BRICKBORD, Gustaviansk-stil, 1800/1900-tal.

Lövträd och furu. Rektangulär plåtbricka dekorerad med fåglar i polykroma färger . Avsmalnande ben med kannelyrer. Längd 74, bredd 55, höjd 75 cm.

Slitage, bordet skevt med kraftigt slag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 180