RAKBORD, nyrenässans, sent 1800-tal.

119769. RAKBORD, nyrenässans, sent 1800-tal.

Valnöt. Överdel med roterbar och vinklingsbar spegel och lampetter. Tredelad pelarfot.

Katalogtext uppdaterad med korrekt höjd: Längd 49, bredd 34, höjd 155 cm.

Slitage, smärre fanerskador, spegeln något ostadig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 722