AFFISCH, signerad, Imperium Urani Regis, Scandinavian Airlines System.

119679. AFFISCH, signerad, Imperium Urani Regis, Scandinavian Airlines System.

Affisch med SAS flygplan, zodiaken samt stewardesser i olika miljö.
54x42 cm
Inlämnarens familj bodde på kontinenten under 1900-talets mitt. Inlämnarens pappa som reste mycket fick detta av kaptenen signerade certifikat under en flygtur den 23 november 1949.

Lätt solblekt blad.

Gör en kostnadsfri värdering!

54x42 cm

Lätt solblekt blad.

Antal besök: 1 218