OKÄND KONSTNÄR. Marinmotiv, olja på pannå med träskuren ram, monogramsignerad ÅN samt daterad 47.
119500. OKÄND KONSTNÄR. Marinmotiv, olja på pannå med träskuren ram, monogramsignerad ÅN samt daterad 47.
Målning sign ÅN 47. Träskuren ram med dekor av bland annat båtar samt ankare. Ramen med ristad signatur ÅN-47 samt i blyerts skrivet Åke Nilsson a tergo.
Mått inklusive ram 33 x 46,5 cm.