PARTI MYNT OCH KURIOSA, 1800/1900-tal, Sverige.

119453. PARTI MYNT OCH KURIOSA, 1800/1900-tal, Sverige.

Parti bestående av 10 öringar, 25 öringar, 50 öringar, 1 kronor, 5 kronor, 2 krona Gustaf V, 2 Krona Gustaf VI Adolf samt 2 krona Oscar II från 1897.
Kuriosa i form av fickkniv samt miniatyrvas i silver.

Mynt med bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mynt med bruksslitage.

Antal besök: 1 647