FRUKTSERVIS, 11 delar, keramik, Arthur Percy, Upsala Ekeby, 1930-tal.

119422. FRUKTSERVIS, 11 delar, keramik, Arthur Percy, Upsala Ekeby, 1930-tal.

11 assietter. Diameter 18 cm.
Uppläggningsfat. Diameter 33 cm.

Bruksslitage, smärre glasyrbortfall på assietternas botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 assietter. Diameter 18 cm.

Antal besök: 1 423