PARTI SILVER, 5 delar. Tot vikt ca 354 gram.

118979. PARTI SILVER, 5 delar. Tot vikt ca 354 gram.

Skålfat med genobruten dekor, troligen del av serveringsfat, stämplad i tre : rysk importstämpel, engelska stämplar Atkin Brothers Sheffield 1901 samt finska stämplar H.K 813H Helsingfors 1926. Längd ca 24,5 cm.
2 kaffeskedar, Mema, längd ca 11 cm.
Servettring, Ceson.
Punschmugg, Ceson.

Gravyrer. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Servettring, Ceson.
Punschmugg, Ceson.

Gravyrer. Bruksslitage.

Antal besök: 1 045