VASER 2 st M Simmulsson, A-L Thomson samt FIGURIN V Lindstrand, Upsala-Ekeby / Gefle.

118742. VASER 2 st M Simmulsson, A-L Thomson samt FIGURIN V Lindstrand, Upsala-Ekeby / Gefle.

Vas, dekor i relief med marint tema, Anna-Lisa Thomson troligen för Gefle, höjd ca 20 cm.
Vas, dekor av kvinna, nr 4023, Mari Simmulson, Upsala-Ekeby, höjd ca 12 cm.
Figurin i form av troll, Vicke Lindstrand Upsala-Ekeby, osign, höjd ca 15 cm.

Bruksslitage, krackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, krackelyrer.

Antal besök: 1 724