ORDENSUTMÄRKELSE, Den Deutschen Adlerorden, Berlin, 2 November 1943.
118417. ORDENSUTMÄRKELSE, Den Deutschen Adlerorden, Berlin, 2 November 1943.
Utmärkelse i Tredje riket, med ordensmedalj.
Stämpelsignerad med Führerns namnteckning.
Signerad med dåvarande statsministern Meissners namnteckning
Ordensmedalj, silver, förgylltsilver.