11765. PARTI KERAMIK, 6 delar, bland annat Royal Dux.
Figurin, flicka med nalle, Royal Dux.
Figurin, flicka med korg, Zaphir.
Figurin, pojke och flicka, D'avila.
Skål, Royal Copenhagen.
Skål, genombruten dekor med blommor, N Dresden.
Lockskål, Oscar Schleg Limilch.
Höjd 8 -23 cm.
Bruksslitage. Royal Copenhagen med nagg. Dresden med skador, lagningar. D'avila med defekter.
Skål, Royal Copenhagen.
Höjd 8 -23 cm.