KEPSMÖSSA - SYDSTATARE, grå, blått band, läderskärm, 1800-tal, USA.

117599. KEPSMÖSSA - SYDSTATARE, grå, blått band, läderskärm, 1800-tal, USA.

"Confedernte Keps Artellery Antik".
Troligen från Amerikanska inbördeskriget 1861-1865.
Mässingsknappar C.S.A.

Smutsig med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mässingsknappar C.S.A.

Smutsig med slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 198