FOTOGENLAMPA, takmodell tidigt 1900-tal. Total höjd 110 (137 med extrastavar) cm.

117577. FOTOGENLAMPA, takmodell tidigt 1900-tal. Total höjd 110 (137 med extrastavar) cm.

Tre ljusarmar med tre ljuspunkter. Centralt lamphus. Upphängning med lod. Diameter 66 cm.

Slitage, något böjd, rökhatten lagad, lodet saknar tyngd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 394