Bestående av 7 kaffekoppar med fat, 7 assietter, kakfat, kaffekanna, gräddkanna samt sockerskål med lock. Vitt gods med blå och förgylld dekor. Vissa delar undersidigt märkta.
En kopp med spricka. Dekor med slitage. Någon udda eller defekt del medföljer.