2 dl stämplad 22/ 91. Höjd 9 cm.
5 dl stämplad 22 / 12. Höjd 12 cm.
1 liter stämplad 12 / 30 /24. Höjd 14 cm.
2 liter stämplad 22 / 30 / 27. Höjd 18 cm.
Tillbringare stämplad 1837,Höjd 19 cm.
Tratt, utan stämplar diameter 16 cm, Höjd 9 cm.
Ärgade. Smärre bucklor.
Ärgade. Smärre bucklor.