117349. PARFYMFLASKOR, ett par, glas, Tjeckoslovakien, 1900-talets andra hälft.
Parfymbehållare i klar glasmassa. Skuren dekor. Lock i grön glasmassa med dekor i relief. Undersidigt etikett och stämpelmärkta.
Höjd 15 cm.
Ett lock saknar parfymkula. Smärre mynningsnagg.