117130. LJUSSTAKAR, 2 st snarlika, mässing, barockstil, 1900-tal.
Oktagonal fotplatta. Vridet skaft. Ristad dekor samt dekor i relief. Fasta ljushållare. Undersidigt märkta MLH.
Höjd 15,5 cm.
Repor. Lagningar. Nyansskillnader. Fotplatta med undersidigt hål.