117056. MINIATYRER, 2 st, glas, Bertil Vallien, Kosta Boda Atelje.
Vas i brun glasmassa med dekor i rött och blått. Signerad Kosta Boda Atelje 30584402 B. Vallien.
Längd 5,5 cm.
Höjd 6 cm.
Skulptur i klar glasmassa. Överfång i vitt och brunt. Signerad Kosta Boda B Vallien Atelje 305859004.
Längd ca 4 cm.
Höjd ca 3,5 cm.
Smärre undersidiga repor.