MATSERVIS, 42 delar, Schlottenhof, Bavaria, Tyskland, 1900-tal.

116552. MATSERVIS, 42 delar, Schlottenhof, Bavaria, Tyskland, 1900-tal.

Vitt porslin med guldlkant.

Terrin. Höjd 17 cm.
Kanna. Höjd 16 cm.
Såsskål.
Kvadratiskt. Uppläggningsfat. Diameter 28 cm.
Uppläggningsfat. 6 st. 36- 24 cm.
Assietter, 4 st. Diameter 17 cm
Assietter, 6 st. Diameter 19 cm.
Flata tallrikar, 10 st. Diameter 24 cm.
Djupa tallrikar. 12 st. Diameter 24 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vitt porslin med guldlkant.

Terrin. Höjd 17 cm.
Kanna. Höjd 16 cm.
Såsskål.

Bruksslitage.

Antal besök: 3 078