5 fat, diameter 18 cm. 4 vaser varav 2 med hänkel, höjd 13 - 24. 2 ljuslyktor, höjd 8. Gräddkanna. 3 mindre skålar varav 2 hjärtformade.
Bruksslitage. Mindre nagg.