SKINKGAFFEL, tenn, 1900-talets andra hälft.

116225. SKINKGAFFEL, tenn, 1900-talets andra hälft.

Gaffel med dekor av gris.
Längd 9 cm.
Höjd 10 cm.

Skinkgaffeln är både en dekoration samt ett handtag som man kan hålla i när man skär skinkan vid bordet!

Repor. Smärre tillverkningsdefekter i godset.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gaffel med dekor av gris.
Längd 9 cm.
Höjd 10 cm.

Antal besök: 6 080