SKÅL, troligen sten, Kina, 1900/2000-tal.

116206. SKÅL, troligen sten, Kina, 1900/2000-tal.

Vit sten. Rik dekor med pioner, blommor och bladverk i brun ton.
Diameter 12 cm.
Höjd 4,5 cm.

Något ojämn färg med delvis kraftigt slitage. Sten med någon repa, avslag eller spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 12 cm.
Höjd 4,5 cm.

Antal besök: 940