PARTI DIVERSE KERAMIK, 10 delar, Ytterfoder, gröttallrikar samt lockskål med tomte. 1900-tal.

11609. PARTI DIVERSE KERAMIK, 10 delar, Ytterfoder, gröttallrikar samt lockskål med tomte. 1900-tal.

2 ytterfoder "Waldemarsudde" samt en "Millesgården", Gustavsberg. 6 gröttallrikar med rim, Göteborg samt lockdosa med tomte, Gustavsberg.
Högsta höjd ytterfoder 19 cm.

Bruksslitage, gröttallrikar med krakckelyrer, nagg, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Högsta höjd ytterfoder 19 cm.

Antal besök: 2 495