PARTI DIVERSE KERAMIK, 10 delar, Ytterfoder, gröttallrikar samt lockskål med tomte. 1900-tal.
11609. PARTI DIVERSE KERAMIK, 10 delar, Ytterfoder, gröttallrikar samt lockskål med tomte. 1900-tal.
2 ytterfoder "Waldemarsudde" samt en "Millesgården", Gustavsberg. 6 gröttallrikar med rim, Göteborg samt lockdosa med tomte, Gustavsberg.
Högsta höjd ytterfoder 19 cm.
Bruksslitage, gröttallrikar med krakckelyrer, nagg, sprickor.
Högsta höjd ytterfoder 19 cm.