TALLRIKAR, 6 st, porslin, Hautin & Boulenger & co, Choisy le roi, 1800/1900-tal.

115291. TALLRIKAR, 6 st, porslin, Hautin & Boulenger & co, Choisy le roi, 1800/1900-tal.

Motiv av agerande människor i olika miljöer, med en porträtterande tidsanda av 1700-tal.
Diameter 22 cm.

Krackelyrer, slitage, missfärgningar, repor och enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 22 cm.

Antal besök: 1 421