115291. TALLRIKAR, 6 st, porslin, Hautin & Boulenger & co, Choisy le roi, 1800/1900-tal.
Motiv av agerande människor i olika miljöer, med en porträtterande tidsanda av 1700-tal.
Diameter 22 cm.
Krackelyrer, slitage, missfärgningar, repor och enstaka nagg.