UPPLÄGGNINGSFAT 2 st samt UPPLÄGNINGSSKÅL, metall samt glas, 1900-tal.

114797. UPPLÄGGNINGSFAT 2 st samt UPPLÄGNINGSSKÅL, metall samt glas, 1900-tal.

2 st uppläggningsfat i glas på metallfot, diameter ca 21 - 26 cm. Höjd ca 16 - 24 cm.
Uppläggningsskål diameter 26 cm. Höjd ca 13 cm.

Slitage. Uppläggningsskål med nagg/avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 249