114797. UPPLÄGGNINGSFAT 2 st samt UPPLÄGNINGSSKÅL, metall samt glas, 1900-tal.
2 st uppläggningsfat i glas på metallfot, diameter ca 21 - 26 cm. Höjd ca 16 - 24 cm.
Uppläggningsskål diameter 26 cm. Höjd ca 13 cm.
Slitage. Uppläggningsskål med nagg/avslag.