114690. SMÖRGÅSBESTICK, 34 delar, nysilver, Olga, CG Hallberg, Stockholm.
Böljande bladhölstrat skaft.
Gaffel ca 14,5 cm.
Kniv ca 18,5 cm.
Olga med sin romantiska nyrokoko form formgavs i slutet av 1800-talet.
Smärre repor. 5 extra gafflar medföljer.