FLASKA MED LOCK, fajans samt VAS, "Endiv". Stig Lindberg, Gustavsberg.

11434. FLASKA MED LOCK, fajans samt VAS, "Endiv". Stig Lindberg, Gustavsberg.

Flaska Stig Lindberg, märkt Studio Gustavsberg, Sweden, F.15 samt målarsignatur Giovanni Pugno, höjd ca 17,5 cm. Vas "Endiv" Stig Lindberg, Gustavsberg, höjd 18 cm.

Flaska med krackelyrer, lagningar, nagg. Lock till flacka lagad. Vas, slitage, mindre nagg på topp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 369