HUVUDBONAD, trä, Chi Wara, Bambara/Bamana, Mali.

113956. HUVUDBONAD, trä, Chi Wara, Bambara/Bamana, Mali.

Längd 54, höjd 45,5 cm.

Proveniens: Konstnären Berndt Hellebergs samling, därefter i familjens ägo.

Slitage sprickor, lagningar, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 54, höjd 45,5 cm.

Antal besök: 1 119